- Pradžia
- >
- Regiono plėtra
- >
- Teritorinės strategijos
2024–2029 M. KAUNO REGIONO FUNKCINĖS ZONOS STRATEGIJA
Susitarimas dėl 2024–2029 m. Kauno regiono funkcinės zonos strategijos įgyvendinimo
2024–2029 m. Kauno regiono funkcinės zonos strategijos (toliau – Strategija) rengimo, keitimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarką reglamentuoja Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašas (toliau – Aprašas), patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2023 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 1V-30 „Dėl Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“ (1V-30 Dėl Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebės… (e-tar.lt)).
Apraše nustatyta, kad Strategiją rengia savivaldybės, nustačiusios, kad regionų plėtros planuose keliamas problemas tikslinga spręsti laikantis integruoto požiūrio, užtikrindamos, kad naudą gaus tikslinės grupės dviejose ar daugiau tarpusavyje besiribojančių ir socialiniais ir (ar) ekonominiais ryšiais susijusių arba potencialiai tokius ryšius galinčių suformuoti savivaldybių.
Rengiant Strategijos projektą buvo identifikuotos bendros Kauno regiono savivaldybių problemos ir potencialas, organizuotos įvairios diskusijos, susitikimai bei aptarimai dėl galimų bendradarbiavimo sričių. Įvertinus visą surinktą informaciją, buvo parengtas Strategijos projektas. Strategijos projekto rengime dalyvavo visos Kauno regiono savivaldybių administracijos. Strategijos rengimą koordinuoja Kauno regiono plėtros tarybos administracija.
Strategijos veiksmų plane numatyti investiciniai ir neinvesticiniai veiksmai, susiję su:
– sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymu ir šios veiklos skatinimu. Veiksmais planuojama lankytojams pritaikyti gamtos ir kultūros objektus, parengti ir įgyvendinti vieningas sutartines bendro Kauno regiono turizmo maršruto informacines priemones, kurios padidintų funkcinės zonos žinomumą, taip sudarant sąlygas turizmo plėtrai.
– vaikų neformaliojo švietimo organizavimu. Veiksmais planuojama parengti neformaliojo vaikų švietimo programas, sukurti ir (ar) išvystyti jų vykdymui reikalingą infrastuktūrą, užtikrinti pavėžėjimo paslaugas, kad vaikai galėtų mokytis pagal atitinkamą neformaliojo švietimo programą.
– pirmine asmens sveikatos priežiūra. Veiksmais planuojama įsigyti mobilų mamografą, skirtą krūties vėžio prevencinei programai arčiau gyvenamosios vietos vykdyti, užtikrinant jos vykdymui reikalingus žmogiškuosius išteklius, kas padidintų tikslinės grupės dalyvavimą programoje.
Iš viso Strategijoje numatyta veiksmų už 37 373 804,79 eurų, iš kurių 30 158 645,04 eurų sudaro Europos Sąjungos fondų lėšos, 7 215 159,75 eurų savivaldybių biudžeto lėšos.
TVARIOS KAUNO MIESTO PLĖTROS 2024–2029 METŲ STRATEGIJA
Tvarios Kauno miesto plėtros 2024–2029 metų strategijos (toliau – Miesto strategija) rengimo, keitimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarką reglamentuoja Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2023 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 1V-30 „Dėl Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“ (1V-30 Dėl Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebės… (e-tar.lt)).
Miesto strategijos rengime dalyvavo Kauno m. ir Kauno r. savivaldybės, ji rengiama ir bus įgyvendinama siekiant integruotai spręsti neigiamą miesto driekos poveikį aplinkai ir subalansuoti švietimo paslaugų paklausą – pasiūlą. Miesto strategija įgyvendinama vientisumo kriterijų atitinkančioje teritorijoje, kuri apima gyvenamąsias vietoves Kauno miesto savivaldybėje ir nustatytas gyvenamąsiasvietoves Kauno rajono savivaldybėje, kurios ribojasi su Kauno miesto riba. Bendras Miesto strategijoje numatomas plotas užima 302,12 kv. km, iš kurių 158 kv. km Kauno miestas, 144,12 kv. km sudaro Kauno rajono teritorija. Į Miesto strategijos veiksmų planą įtraukti veiksmai, kurie bus įgyvendinami Kauno miesto savivaldybėje ir Kauno rajono savivaldybėje.
Miesto strategijos tikslas – užtikrinti prieinamas švietimo paslaugas ir sumažinti neigiamą miesto driekos poveikį aplinkai.
Šiam tikslui pasiekti nustatyti 3 uždaviniai: subalansuoti švietimo (ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo techninės kūrybos krypties) paslaugų tinklą, išsaugoti ir tvariai naudoti žaliąją infrastruktūrą ir suformuoti trūkstamas dviračių takų jungtis. Uždaviniams įgyvendinti yra planuojami 23 veiksmai, kurių detali informacija yra pateikta Miesto strategijos įgyvendinimo veiksmų plane.
Iš viso Miesto strategijoje numatyta veiksmų už 129 865 640,15 eurų, iš kurių 103 221 918 eurų (79 196 543 eurų Kauno m. sav. ir 24 025 375 eurų Kauno r. sav.) sudaro Europos Sąjungos fondų lėšos, 26 643 722,15 eurų savivaldybių biudžetų lėšos.
Kauno regionas
ROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.