2025-02-05 |

Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos pirmininkė Nijolė Dirginčienė toliau tęs darbą Europos regionų komitete

Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos pirmininkė, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė 2024 m. lapkričio 27 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1024 „Dėl Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos regionų komiteto narius“ patvirtinta tikrąja Europos regionų komiteto nare 2025–2030 metų kadencijai. Tai jau antra Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos pirmininkės kadencija Europos regionų komitete.

Š. m. sausio 8 d. Vilniuje vyko naujos Lietuvos delegacijos Europos regionų komitete susitikimas, kuriame aptarti regionų komiteto veiklos ir darbo principai bei nustatyti prioritetai. Birštono savivaldybės merė išrinkta Lietuvos delegacijos Europos regionų komitete vadovo pavaduotoja. Delegacijos nariai taip pat pasiskirstė, kuriose Europos regionų komiteto komisijose iš 6 jie dirbs – Nijolė Dirginčienė dirbs Teritorinės sanglaudos politikos ir Europos Sąjungos biudžeto (COTER) ir Socialinės politikos, švietimo, užimtumo, mokslinių tyrimų ir kultūros (SEDEC) komisijose.

Europos regionų komitetas yra Europos Sąjungos (toliau – ES) patariamasis organas, kurį sudaro per vietos ir regioninius rinkimus išrinkti atstovai iš visų 27 valstybių narių. Europos regionų komitetą sudaro 329 tikrieji ir 329 pakaitiniai nariai, Lietuvos delegacijos sudėtį sudaro 9 tikrieji ir 9 pakaitiniai nariai. Kiek kurios šalies atstovų yra Europos regionų komitete, priklauso nuo tos šalies gyventojų skaičiaus. Tos pačios šalies atstovai sudaro nacionalinę delegaciją, atspindinčią tos šalies politinę, geografinę, regioninę ir vietos įvairovę.

Europos regionų komitetas suteikia galimybę regionams ir miestams oficialiai pareikšti savo požiūrį į rengiamus ES teisės aktus ir taip užtikrinti, kad būtų atsižvelgiama į regioninių ir vietos valdžios institucijų poziciją ir poreikius. Europos regionų komitetas priima rekomendacijas dėl ES teisės aktų projektų, teikia pasiūlymus dėl naujų politikos priemonių, taip pat gali siūlyti naujus teisės aktus bei į ES darbotvarkę įtraukti naujus klausimus. Rengdami teisės aktus, susijusius su vietos ir regionų valdymu, Europos Komisija, ES Taryba ir Europos Parlamentas privalo konsultuotis su Europos regionų komitetu. Europos regionų komitetas parengia ir priima nuomonę ir perduoda ją atitinkamoms ES institucijoms, be to, Europos regionų komitetas rengia nuomones savo iniciatyva.

Darbus Europos regionų komitetas Briuselyje pradės jau netrukus – vasario 19–21 d. vyks pirmoji naujosios kadencijos plenarinė sesija.

Parengta pagal oficialioje Europos Sąjungos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos interneto svetainėse skelbiamą informaciją.